Logo Polskiego Instytutu ISTDP

„Wokół winy i wstydu” – seminarium ISTDP

Polski Instytut Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej SENTIO zapoczątkował serię seminariów tematycznych z zakresu ISTDP. Ich ideą jest omawianie konkretnych aspektów psychoterapeutycznych w świetle tego nurtu. Pierwszym omawianym zagadnieniem była wina i wstyd. Seminarium odbyło się 10 grudnia w Gdańsku. Poprowadziła je Gorgonia Wróbel-Sucharska, certyfikowany psychoterapeuta i nauczyciel ISTDP. W spotkaniu uczestniczyli psycholodzy i psychoterapeuci – obecni na miejscu osobiście i poprzez skype.
Poniżej zamieszczam kilka opinii uczestników zawartych w ankietach ewaluacyjnych:
– „Bardzo cenne połączenie teorii i praktyki, piękny sposób wykładania”
– „Rzetelna, bardzo użyteczna wiedza”
– „Jestem pełna podziwu dla profesjonalizmu organizacji szkolenia”
– „Seminarium Wokół winy i wstydu było dla mnie wartościowo spędzonym czasem. Sama tematyka została przez panią Gorgonię ujęta w przystępny, zrozumiały sposób, przy jednoczesnym wejściu na głęboki poziom, który pozwala wykorzystać tę wiedzę w pracy z pacjentami również w innych podejściach terapeutycznych. Teorię połączyła z praktycznymi przykładami, które obrazowały poruszany problem. Rozróżnienie winy i obwiniania. odkrywcze spojrzenie na wstyd jako mechanizm obronny, praca nad tym jak pomóc klientowi wyjść z impasu jakim jest wstyd na poziom przeżywania winy, współczucia i empatii były dla mnie kwintesencją tego spotkania. Było też miejsce na pytania i przykłady uczestników, na które dostawaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. Organizatorki zadbały też o dobrą atmosferę i dobre tempo spotkania”.

Kolejne seminarium tematyczne odbędzie się 28 stycznia a jego tytuł brzmi:„Od morderczych impulsów do konstruktywnej adaptacji”. Więcej informacji znajduje się na: https://polskiinstytutistdp.pl/wydarzenia/od-morderczych-impulsow-do-konstruktywnej-adaptacji/

Zachęcam do zapoznania się z krótkim filmikiem obrazującym seminarium „Wokół winy i wstydu”:

Your cart is currently empty.