Geneza Instytutu

W czerwcu 2016r. powołany został do istnienia Polski Instytut Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej SENTIO, co z języka łacińskiego oznacza: mieć uczucie, zdać sobie sprawę. Założycielkami Instytutu są Renata Gehrke i Agnieszka Kamińska. Fundamentem ich dwudziestoletniej współpracy i przyjaźni jest wspólna pasja zawodowa i wartości. Przez te lata zdobywały wiedzę i doświadczenie psychoterapeutyczne od różnych nauczycieli. Ciągle jednak poszukiwały skuteczniejszych metod pracy.

Kiedy w 2013 roku jechały do Laboratorium Psychoedukacji na prezentację metody ISTDP prowadzoną przez Jona Fredericksona, myślały o tym jako o kolejnym szkoleniu poszerzającym ich warsztat pracy. Po tej prezentacji zdecydowały, że chcą specjalizować się w tym nurcie. Zostały przyjęte na jedną z pierwszych w Polsce edycji Core Trainingu – zaawansowanego, całościowego szkolenia w zakresie psychoterapii ISTDP (Intensive Short Term Dynamic Psychoterapy) organizowanego przez Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie i IEDTA ( The International Experiential Dynamic Therapy Association). Podczas tego trzyletniego, fascynującego szkolenie uczyły się tej metody od najwybitniejszych, światowej klasy nauczycieli i przedstawicieli nurtu ISTDP – Josette ten have de Labije, Jona Fredericksona, Roberta Neborsky’ego, Keesa Cornelissena i Tobiasa Nordqvista.

Kończąc to szkolenie i uzyskując międzynarodowy certyfikat psychoterapeuty ISTDP wiedziały, że chcą dalej rozwijać swoje umiejętności w zakresie ISTDP, a nade wszystko chcą propagować tę metodę w Polsce.

Postanowiły zostać ambasadorkami nurtu ISTDP, są bowiem przekonane, że jest to skuteczna metoda zmieniająca życie, ucząca jak kochać i być kochanym.

Już wcześniej podjęły różne inicjatywy, m.in. stworzenie platformy internetowej zrzeszającej psychoterapeutów ISTDP oraz bloga, gdzie zamieszczane są wywiady z wybitnymi przedstawicielami tego nurtu, artykuły, inspiracje, informacje o wydarzeniach (istdp-psychoterapia.pl). Potrzeby okazały się jednak dużo większe i dlatego powołały Polski Instytut  Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej SENTIO i zapraszają innych psychoterapeutów ISTDP do współtworzenia go.

IDEA INSTYTUTU

Propagować innowacyjną w Polsce metodę rozwoju osobistego i psychoterapii

Stwarzanić możliwości podnoszenia kompetencji psychoterapeutom ISTDP

Stwarzać możliwości do poznawania idei psychoterapii ISTDP i jej użyteczności psychoterapeutom innych nurtów oraz innym specjalistom z zakresu rozwoju osobistego.

Inspirować do rozwoju w obszarze zawodowym i osobistym

Renata Gehrke

Psychoterapeuta, psycholog. Ukończyła jedną z pierwszych w Polsce edycji Core Trainingu – zaawansowanego, całościowego szkolenia w zakresie psychoterapii ISTDP ( Intensive Short Term Dynamic Psychoterapy) uzyskując certyfikat IEDTA ukończenia Core Trainingu akredytowanego przez IEDTA (International Experiential Dynamic Therapy Association) uprawniający do samodzielnego prowadzenia psychoterapii w tym nurcie.

Założyciel Wejherowskiego Ośrodka Terapii i Rozwoju DIALOG oraz Polskiego Instytutu Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej SENTIO. Pomysłodawca i twórca Platformy zrzeszającej psychoterapeutów ISTDP www.istdp-psychoterapia.pl, redaktor bloga o ISTDP.

Od kilkunastu lat wspiera osoby w zakresie rozwoju osobistego i budowania dobrych relacji.

Jej motto zawodowe brzmi: “Spotkaj siebie i poprowadź do sukcesu”.

Agnieszka Kamińska

Psychoterapeuta, psycholog. Ukończyła jedną z pierwszych w Polsce edycji Core Trainingu – zaawansowanego, całościowego szkolenia w zakresie psychoterapii ISTDP ( Intensive Short Term Dynamic Psychoterapy) uzyskując certyfikat IEDTA ukończenia Core Trainingu akredytowanego przez IEDTA (International Experiential Dynamic Therapy Association) uprawniający do samodzielnego prowadzenia psychoterapii w tym nurcie.

Pomysłodawca i współtwórca Polskiego Instytutu Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej – SENTIO. Ambasadorka tej innowacyjnej w Polsce metody rozwoju osobistego i psychoterapii ISTDP. Od 2001 roku inspiruje i pomaga ludziom w rozwoju osobistym i zachowaniu równowagi emocjonalnej w życiu.

Jej motto życiowe: „Odważ się i działaj”.

Jakie działania podejmujemy jako Polski Instytut ISTDP SENTIO?

Promujemy inicjatywy i wydarzenia z zakresu ISTDP

Promujemy psychoterapeutów pracujących w nurcie ISTDP

Organizujemy szkolenia i konferencje naukowe

Publikujemy specjalistyczne artykuły z zakresu psychoterapii ISTDP

Informujemy o nowych pozycjach wydawczych

Integrujemy środowiska psychoterapeutów ISTDP i wspieramy ich w rozwóju zawodowym

Zapraszamy do współpracy

Polski Instytut ISTDP zaprasza do współpracy inne organizacje, stowarzyszenia i osoby, które chcą mieć swój udział w propagowaniu i rozwijaniu tego podejścia psychoterapeutycznego w Polsce, a także promować siebie jako psychoterapeutów ISTDP. Współpraca ta może mieć różny charakter, np.:

Dołącz do nas!

Publikuj z nami artykuły

Tłumacz treści zagraniczne

Informuj o wydarzeniach

Publikuj relacje z wydarzeń

Współorganizujmy szkolenia

Twój zapis
przebiegł pomyślnie!
Something Wasn’t Clear?
Feel free to contact me, and I will be more than happy to answer all of your questions.
Your cart is currently empty.