Wywiad Z Josette Ten Have-de Labije na temat psychoterapii ISTDP

W ostatnich dniach listopada mieliśmy okazję gościć w Polsce wspaniałą osobę – Josette ten have De Labije. Przyjechała po raz kolejny uczyć polskich psychoterapeutów jak jeszcze efektywniej pomagać ludziom poszukującym pomocy. Działo się to w ramach programu szkoleniowego organizowanego przez Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

Josette to jedna z najwybitniejszych przedstawicielek psychoterapii ISTDP, to osoba o ogromnym sercu, błyskotliwym umyśle i wielkim doświadczeniu.

Po raz kolejny mogliśmy usłyszeć, jak ważny w pracy terapeutycznej jest szacunek dla pacjenta wyrażający się m.in. poprzez motywowanie go do odnajdywania swojego poczucia siły, sprawczości i brania odpowiedzialności za proces terapeutyczny i swoje życie. Jak ważne jest zwracanie się i wzmacnianie jego zdrowej części tak, aby mógł on patrzeć na siebie z troską, miłością i precyzją. Wreszcie, jak ważna jest świadoma i intencjonalna współpraca obu zaangażowanych w proces terapeutyczny podmiotów: pacjenta i psychoterapeuty.

Czas spędzony z Josette to czas wytężonej pracy, refleksji nad sobą – nie tylko w obszarze zawodowym ale też czas dobrej zabawy. Jesteśmy jej wdzięczni za wysiłek, który podejmuje, aby nas rozwijać i ubogacać.

W załączeniu kilka zdjęć. Wkrótce będzie można posłuchać wywiadu z Josette ten have De Labije.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Josette:

Your cart is currently empty.