Logo Polskiego Instytutu ISTDP
Cykl: Zagubieni w terapii. Odnaleźć drogę z powrotem.
Jak rozumieć miejsce, w którym znalazł się pacjent zgłaszając się po pomoc do psychoterapeuty? Jak określić kierunek leczącej zmiany? Jak pomóc pacjentowi w osiąganiu kolejnych etapów prowadzących do  zamierzonego celu terapii?
Teoria i praktyka ISTDP.
Tematyczne szkolenie online pt. Praca z pacjentem używającym mechanizmu obronnego projekcji 
Warsztat przeznaczony dla osób zawodowo zajmujących się pomaganiem. Prowadząca zilustruje teorię i praktykę Krótkoterminowej Intensywnej Psychoterapii Dynamicznej (ISTDP) na przykładzie konkretnych problemów pojawiających się w trakcie procesu psychoterapii.
Będziemy ćwiczyć techniki pracy z pacjentem dokonującym projekcji, koncentrując się na przepracowaniu charakterystycznych obron dla osoby posługującej się projekcją. W trakcie szkolenia zostanie też przedstawiony opis przypadku takiego pacjenta oraz przebieg leczenia. Zaprezentowane zostaną ćwiczenia dotyczące metod radzenia sobie z oporem pojawiającym się na sesji terapeutycznej.
Prowadzący:
Anna Ciężkowska, mgr psychologii, psychoterapeutka. Certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, superwizor aplikant. Pracuje jako psycholog i psychoterapeutka, przyjmując pacjentów w prywatnym gabinecie w Białymstoku. Od 2009 szkoli się w podejściu ISTDP. W 2013 roku ukończyła pierwszą edycję szkolenia w zakresie ISTDP (Core Training) w Polsce, uzyskując certyfikat psychoterapeuty IEDTA. W 2016 roku ukończyła kurs dla nauczycieli ISTDP w Laboratorium Psychoedukacji. Ukończyła zaawansowany kurs ISTDP (ISTDP Advanced Core Training) w Berlinie pod kierunkiem Josette ten Have- de Labije.
Your cart is currently empty.